Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Úvodní informace > Okénko školního psychologa

Okénko školního psychologa 

Vážení žáci a Vážení rodiče,

přichází měsíc březen, který se podle motivačního kalendáře (viz. příloha) zaměřuje na všímavost.

Všímavost (mindfulness) je způsob relaxace, která nás učí věnovat naši pozornost tomu, co se děje právě teď a tady, uvnitř nás i v okolí. Slouží ke zklidnění i úklidu naší mysli a ke snížení stresu.

Během jarních a velikonočních prázdnin máte jedinečnou příležitost využít všímavost k tomu, abyste si odpočinuli od školních a pracovních povinností, zregenerovali se a načerpali novou energii. Odpočinek je klíčový pro naše fyzické a duševní zdraví. Načerpání energie je proces, který by měl být vědomý a zaměřený na to, co Vám osobně přináší radost a obnovu sil. Proto v příloze posílám tipy, jak můžete praktikovat všímavost o prázdninách.

Přeji Vám, abyste našli klid, radost a obnovu v každém okamžiku Vašeho života.

                                                                     

PhDr. Mgr. Vanda Štědrá – školní psycholog.

 

 Média.jfif

Přidat nadpis - Všímavost.png

 

Vážení žáci a vážení rodiče,

včera jste obdrželi vysvědčení a je důležité si připomenout, že ačkoliv se někomu mohlo dařit lépe a jinému hůře, každý z Vás má své jedinečné kvality a hodnoty. Pamatujme, že být šťastnější neznamená jen oslavovat úspěchy, ale také nabídnout podporu a pochopení tam, kde to nešlo tak, jak bychom si představovali. Každý úspěch i menší neúspěch je příležitostí k růstu a učení.

V příloze posílám motivační kalendář na měsíc únor, který se zaměřuje, abychom byli šťastnější, laskavější a především spolu.

Laskavost může mít mnoho podob: od malého úsměvu, poděkování až po pomoc s úkoly nebo naslouchání. Málo co zahřeje srdce jako pocit, že nám na sobě záleží.

A "spolu", to je slovo, které nás spojuje. Ve škole, v rodině, mezi přáteli, ve sportu apod.

Přeji Vám, aby únor byl měsícem, kdy si budeme navzájem pomáhat, podporovat se a sdílet radosti i výzvy, které před námi stojí. Ať je každý Váš den plný úsměvů, laskavosti a radosti ze společně trávených chvil.

S přáním přátelského a pozitivního února,

PhDr. Mgr. Vanda Štědrá - školní psycholog.

 
MicrosoftTeams-image (2).png
 
tmp_b53691c8-3138-4d35-b3e1-d2f9ea5d33c7.jpeg1000003675.jpg